Terapia magnetyczna - MagnoFlex

Zarówno działanie, jak i badania naukowe dotyczące magnetoterapii MAGNOFLEX opierają się na teorii fizycznej: Efekt Halla.

Efekt działania pola magnetycznego na krew:

Hemoglobina składa się z magnetycznie naładowanych cząstek. Kiedy chlorek sodu (NaCl), zwany także solą, rozpuszcza się w wodzie, cząsteczka soli dzieli się na 2 cząsteczki: dodatnio naładowany jon (Na+) i ujemnie naładowany jon (Cl-). W ten sam sposób krew w ciele składa się z pewnej ilości jonów naładowanych magnetycznie, np. K+ i Cl-.

Atomy naładowane elektrycznie są równe jonom. Znajdujące się w naszej krwi są podatne na pola magnetyczne. Kiedy pole magnetyczne wpływa na jony naładowane ujemnie i dodatnio będą najczęściej przyciągane w kierunku przeciwnego naładowanego pola – bieguna północnego(+) i południowego(-).

Liczne płyny w naszym organizmie, a zwłaszcza krew, silnie reagują na stymulację magnetyczną, w drodze różnych procesów. Pod wpływem pola magnetycznego erytrocyty (czerwone krwinki), które mają tendencję do "sklejania się" się tworzenia tzw. gęstej krwi, zaczynają się separować. Krew staje się "rzadsza", przepływ krwi w arteriach, żyłach i kapilarach ulega znacznemu zwiększeniu, a tym samym zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze również jest większe.

Opracowania dotyczące działania pola magnetycznego na komórki krwionośne w Instytucie Biologicznym w Grefeling przez zastosowanie mikroskopii w ciemnym polu pokazały: że widoczna tendencja przylepiania się erytrocytów znacznie się zmniejszyła już po ok. 3 tygodniach.

Krew przed zastosowaniem pola magnetycznego

Dablodcirkulation1.png

Słabe krążenie krwi, wyraźnie widać posklejane erytrocyty (czerwone krwinki), tzw. gęsta krew.

Po zastosowaniu pola magnetycznego

Forbedretblodcirkulation.png

Ok. 3 tygodnie po stosowaniu magnetoterapii, komórki są ponownie spolaryzowane i mogą wchłonąć więcej tlenu. Widoczna poprawa krążenia krwi.

Czym jest magnetoterapia kołowa MAGNOFLEX?

Składa się z kołowych, naładowanych pól magnetycznych, odpowiednio. + i -. Ilustracja przedstawia naszą opatentowaną terapię magnetyczną tzw. kołową, która zawsze optymalnie wpływa na przepływ jonów, niezależnie od tego, w którym kierunku biegną naczynia krwionośne.

pole-magnetyczne-na-materacu-magnetycznym

„Siła magnetyczna to elementarna energia, od której zależy życie całego organizmu”.

Werner Heisenberg, fizyk i laureat Nagrody Nobla

Wpływ magnetoterapii na stan naszego zdrowia

Za dwubiegunowością kryje się wielka tajemnica życia. Całe, zdrowe życie ludzkie na ziemi jest dwubiegunowe.

Choroby mogą wystąpić, jeśli przepływająca energia jest zaburzona, a w poszczególnych komórkach i narządach mogą wystąpić dysharmoniczne drgania. Wiele chorób powstaje w wyniku nieprawidłowych, dysharmonicznych oscylacji, czyli depolaryzacji, która może prowadzić do nieprawidłowej kontroli procesów chemicznych.

Każde zaburzenie dwubiegunowej równowagi może oznaczać początek choroby. Właśnie tam powstaje możliwość przezwyciężenia choroby poprzez przenoszenie dwubiegunowości. Stan neutralny, pozycja środkowa, to stan odpoczynku, do którego dążymy, aby pozostać lub stać się zdrowym. Dlatego środki zdrowotne nazywane są również środkami zaradczymi (powrót do środkowej pozycji). Natura zawsze dąży do stanu neutralnego.

Występuje na przykład polaryzacja w samej błonie śluzowej jelit, ale także w stosunku do innych szczepów drobnoustrojów. Zdrowa flora jelitowa oznacza również zrównoważone pola siłowe ze zrównoważoną polaryzacją.

Dzieje się tak również we wszystkich układach narządów z przepływem krwi. W przypadku osłabienia kompensującego pola siłowego prowadzi to do zmiany polaryzacji oraz do wzrostu drobnoustrojów i jest określane jako infekcja. Polaryzacja komórki jest przesunięta w kierunku stanu zapalnego.

Patent magnetoterapii MAGNOFLEX

Folia magnetyczna MAGNOFLEX® jest zbudowana z naprzemiennych magnesów, dzięki czemu zawsze obok bieguna północnego znajduje się biegun południowy. Namagnesowanie przebiega promieniowo ze zmienną polaryzacją.

Zaletą przemiennej folii magnetycznej jest skoncentrowana struktura/położenie biegunów. Zapewnia to doskonały wpływ na naczynia krwionośne. Dzięki bipolarnym foliom magnetycznym użytkownik nie musi się zastanawiać, z którego bieguna chce skorzystać.

Magnesy bipolarne trwałe są całkowicie wolne od promieniowania jonizującego. W ogóle nie emitują żadnego promieniowania, więc nie jest z nich uwalniane żadne pole energetyczne. Ponadto trwałe pola magnetyczne mają działanie katalityczne (może zmniejszać stany zapalne i procesy starzenia organizmu).
W ten sposób elektrycznie zdegradowane / zdegenerowane komórki są powoli ponownie ładowane, dzięki czemu równowaga statyczna między jonami potasu i sodu po obu stronach błony komórkowej zostaje przywrócona, wcześniej niż miałoby to miejsce bez pola magnetycznego. Zgodnie z aktualną wiedzą w tej dziedzinie, stosowane tu magnesy są jedyną bez promieniową formą magnetoterapii.

Polaryzacja MAGNOFLEX

Polaryzacja jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania odporności organizmu.

Pole magnetyczne wykazuje szerokie działania efektów terapeutycznych, które można wykorzystać nie tylko we wspomaganiu leczenia, ale przede wszystkim w profilaktyce zdrowotnej. Każdy rodzaj terapii polem magnetycznym wpływa pozytywnie na komórki organizmu i wytwarza więcej energii. Jest to również jeden z efektów, do których osiągnięcia dążą procesy lecznicze.

Nagromadzenie hormonów wymaga lepszej podaży tlenu, co również prowadzi do otwarcia naczyń włosowatych. Lepsze przyswojenie tlenu przyczynia się do doładowania, stymulacji i harmonizacji biosystemu.
Badania pokazują, że dwubiegunowość folii magnetycznej MAGNOFLEX® w krótkim czasie zwiększa przepływ krwi.

Skuteczność magnetoterapii

Należy zauważyć, że magnetyzm jako forma terapii staje się w pełni skuteczny dopiero z czasem, a więc nie z dnia na dzień.

Charakterystyki dwubiegunowe to oscylacyjny proces życia w żywych organizmach. Zapewniają polaryzację, która jest pomocna lub niezbędna dla zdrowia i/lub uzdrowienia.

Właściwości Magnetoterapii

 • Łagodzi wszelkiego rodzaju bóle
 • Normalizuje metabolizm komórek
 • Dotlenia organizm
 • Sprawia, że ​​ciało się relaksuje
 • Wspomaga procesy gojenia
 • Może działać zapobiegawczo w przypadku chorób zwyrodnieniowych i niezwyrodnieniowych
 • Zmniejsza napięcie mięśni
 • Łagodzi nagromadzenie krwi i płynów/obrzęki
 • Poprawia krążenie krwi

Magnetoterapia skutki uboczne?

Terapia magnetyczna sama w sobie jest wolna od skutków ubocznych, jednakże następujące osoby powinny używać produktów pola magnetycznego wyłącznie po skonsultowaniu z lekarzem:

 • Osoby z krwawieniem jelitowym i wrzodowym.
 • Kobiety w ciąży.

Przeciwwskazania : Osoby z rozrusznikiem serca lub innymi wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi.